Infolinia dla chorych na Parkinsona | Telefon, kontakt, informacje o chorobie


Infolinia dla chorych na Parkinsona


Kategoria: medycyna

Ogólnopolska infolinia dla osób z chorobą Parkinsona. Uzyskaj wsparcie telefoniczne oraz dodatkowe informacje na temat choroby Parkinsona. Numer infolinii 500 990 363

Czym jest choroba Parkinsona?

Choroba Parkinsona zawdzięcza swoją nazwę lekarzowi — Jamesowi Parkinsonowi — który jako pierwszy rozpoznał jej objawy. Parkinson jest chorobą neurologiczną, powodującą zanik komórek wydzielających dopaminę w mózgu. W konsekwencji powoduje to ogólne osłabienie i spowolnienie organizmy czy drżenie mięśni w trakcie spoczynku.

Infolinia dla osób z chorobą Parkinsona

Dostępna jest telefoniczna infolinia dla osób z chorobą Parkinsona. Z inicjatywą takiego projektu wyszła Fundacja Chorób Mózgu. Infolinia dla osób chorych na Parkinsona działa pod numerem 500 990 363. Połączenia są obsługiwane przez wykwalifikowanych konsultantów telefonicznych, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00. Dzwoniąc na infolinię, można uzyskać potrzebne informacje dotyczące choroby, jej pierwszych objawów oraz sposobów leczenia. Dodatkowo na infolinii osoby chore mogą dowiedzieć się o dostępnych programach leczenia Parkinsona.

Telefon: 500 990 363

Infolinia dla chorych na Parkinsona jest przeznaczona dla zarówno dla chorych jak i opiekunów czy rodziny szukających rzetelnych informacji na temat choroby i jej wczesnych objawów, a także sposobach leczenia. 

Parkinson pierwsze objawy choroby

Wczesne rozpoznanie choroby Parkinsona może znacznie spowolnić jej rozwój. Z tego powodu warto przy niepokojących objawach skontaktować się z lekarzem lub skorzystać z infolinii dla osób chorych na Parkinsona. Dzwoniąc na numer infolinii, można skonsultować swoje objawy ze specjalistą. Jakie są wczesne objawy Parkinsona? Można do nich zaliczyć zaburzenia snu, nastroju i koncentracji, osłabienie węchu, zaparcia. Późniejsze symptomy to między innymi spowolnienie ruchowe, drżenie ciała, sztywność mięśni, a także zaburzenia chodu i trudności z zachowaniem równowagi.

Liczba wyświetleń: 761