Infolinia Ortopedyczna | Ortopeda kontakt, telefon, numer do poradni ortopedycznej


Infolinia Ortopedyczna


Kategoria: medycyna

Uzyskaj kontakt do lekarza ortopedy. Infolinia ortopedyczna 24h - poradnia dla pacjentów. Konsultacje medyczne, rehabilitacja — specjalista ortopeda dostępny pod numerem telefonu.

Czym zajmuje się ortopeda?

Ortopeda jest lekarzem, który zajmuje się układem kostnym. W przypadku nieprawidłowej postawy lub wad wrodzonych warto skontaktować się z lekarzem ortopedą jak najszybciej. Niestety wady postawy, które pozostają nieleczone bardzo ciężko usunąć. Najszybszym sposobem na uzyskanie pomocy lekarza ortopedy będzie skorzystanie z infolinii ortopedycznej.

Kiedy iść do ortopedy?

Ortopedia jest bardzo szeroko pojętą dziedziną medycyny. Lekarze ortopedii leczą wiele schorzeń wrodzonych i nabytych. Najczęściej do ortopedy kierowani są pacjenci z wadami postawy skoliozą czy płaskostopiem, stanami zapalnymi kośćmi, chorobami stawów, bólami kręgosłupa, haluksami. Ortopedzi pomagają również w przypadku złamań czy zwichnięć kończyn.

Czy do ortopedy potrzebne jest skierowanie?

Jeśli potrzebna jest darmowa konsultacja u ortopedy, konieczne będzie udanie się po skierowanie do lekarza rodzinnego pierwszego kontaktu po skierowanie. Decydując się na wizytę u ortopedy finansowaną z Narodowego Funduszu Zdrowia, należy wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale i czas oczekiwania. Niestety kolejki do lekarza ortopedy są długie. Warto skorzystać z teleporady lub Infolinii ortopedycznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu kontakt z ortopedą jest szybszy, a sam lekarz może przepisać odpowiednie ćwiczenia, leki lub udzielić zaleceń potrzebnych, aby zminimalizować postępowanie problemu. W przypadku potrzeby szybkiej porady ortopedycznej można umówić się na wizytę prywatnie. Korzystając z prywatnej służby zdrowia, skierowanie nie jest potrzebne. 

Łatwo dostępnym i aktywnym całodobowo sposobem na kontakt z lekarzem ortopedą jest infolinia ortopedyczna. Wystarczy skontaktować się z lekarzem, wybierając odpowiedni numer kontaktowy.

Ortopeda dziecięcy

Najszybciej kontakt z ortopeda mają noworodki. Dla rodziców wizyta u ortopedy dziecięcego powinna być priorytetem. Konsultacja ortopedyczna w tak młodym wieku pozwala na zdiagnozowanie dziecka pod kątem wad rozwojowych, postawy. Wykrywając problemy tak wcześnie, można wyleczyć najmłodszych niewielkimi nakładami pracy. Z takich powodów wizyta u ortopedy dziecięcego jest konieczna.

Czy ortopeda może wystawić zwolnienie lekarskie?

Ortopeda — jak każdy lekarz — ma prawo wystawić zwolnienie lekarskie, jeśli stan zdrowia nie pozwala na uczęszczanie do pracy. Ortopeda podczas wizyty może również wypisać skierowanie na hospitalizacje do szpitala. Jeżeli potrzebne jest zwolnienie z pracy z przyczyn ortopedycznych, warto skorzystać z infolinii. Po krótkim wywiadzie telefonicznym na infolinii lekarz Ortopeda podejmuje decyzję o wystawieniu zwolnienia z pracy z powodów zdrowotnych. Dużą zaletą korzystania z infolinii jest brak konieczności osobistego kontaktu z lekarzem — zwolnienie jest wystawiane elektronicznie.

Liczba wyświetleń: 1318