Całodobowa infolinia psychiatryczna | Psychiatra kontakt, numer do psychiatryka


Całodobowa infolinia psychiatryczna


Kategoria: medycyna

Bezpłatna pomoc psychiatryczna dostępna telefonicznie. Konsultacja psychiatryczna we wszystkich województwach w Polsce. Specjalista psychiatra na całodobowej infolinii.

Infolinia psychiatryczna

Dzięki infolinii psychiatrycznej możliwy jest całodobowy kontakt z lekarzem psychiatrą. Infolinia psychiatryczna może okazać się odpowiednia dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć sesji. Całodobowe wsparcie lekarza psychiatry jest dostępne na infolinii. Rozmowa ze specjalistą na infolinii jest również skierowana do osób ze zdiagnozowanymi zaburzeniami i chorobami. Korzystanie z infolinii psychiatrycznej jest wygodnym sposobem na utrzymanie ciągłego kontaktu z lekarzem. Konieczne jest bieżące informowanie lekarza o obecnym stanie zdrowia.

Czy do psychiatry potrzebne jest skierowanie?

Do lekarza psychiatry nie jest potrzebne skierowanie. Dla pacjentów chcących skorzystać z wizyty u psychiatry (lub teleporady) finansowanej z Narodowego Funduszu Zdrowia, nie ma potrzeby okazywania skierowania od lekarza rodzinnego.

Numer do psychiatry

Kontakt telefoniczny z lekarzem psychiatrą może zastąpić wizyty stacjonarne w przychodni. Ważne, aby skontaktować się z lekarzem w chwili złego samopoczucia psychicznego, które trwa więcej niż 2 tygodnie. Za stany zły nastrój uważa się smutek, bezradność, poczucie winy, myśli samobójcze, zaburzenia snu, stany lękowe, niepokój, halucynacje. Jeśli pacjent odczuwa takie symptomy, konieczne jest skorzystanie z infolinii psychiatrycznej. W trakcie leczenia warto w telefonie posiadać zapisany numer telefonu do sprawdzonego psychiatry.

Psychiatra infolinia: 800 121 212

Numer do psychiatryka

Infolinia psychiatryczna udziela również informacji na temat miejsc w najbliższym szpitalu psychiatrycznym. Konsultanci telefoniczni udzielają również informacji takich jak numer do psychiatryka dla dzieci. Warto skontaktować się bezpośrednio z osobami kompetentnymi chcąc skierować siebie lub kogoś do szpitala psychiatrycznego.

Numer do psychiatry dla dzieci obsługiwany jest przez specjalistę. Lekarze, którzy mają do czynienia z małymi pacjentami posiadają specjalne szkolenia oraz kursy, aby w odpowiedni sposób rozmawiać z dziećmi. Warto znać numer do psychologa dziecięcego w przypadku problemów na tle nerwowym czy psychicznym dziecka.

Psycholog a psychiatra

Psychologia jest bardzo często myloną dziedziną z psychiatrią. Psychiatra to lekarz po studiach medycznych ze specjalizacją 'psychiatria'. Tytuł psychologa można utrzymać po studiach magisterskich. Psychiatra w przeciwieństwie do psychologa jest w stanie wystawić skierowanie do szpitala czy ośrodka specjalnego.

Konsultacja psychiatryczna — Telefon

Zwykle osoba chora nie jest w stanie właściwie ocenić swojego stanu psychicznego. Aby prawidłowo zdiagnozować chorobę lub zaburzenie konieczne jest skontaktowanie się z psychiatrą. Najszybszym sposobem na kontakt z psychiatrą będzie skorzystanie z infolinii psychiatrycznej pod numerem 800 121 212.

Liczba wyświetleń: 5866