Infolinia Kardiologiczna | Kardiolog kontakt, telefon, numer do poradni Kardiologicznej


Infolinia Kardiologiczna


Kategoria: medycyna

Zyskaj kontakt telefoniczny do lekarza kardiologia. Całodobowa infolinia kardiologiczna. Badania kardiologiczne, konsultacje medyczne — specjalista kardiolog dostępny na infolinii.

Czym zajmuje się kardiolog?

Kardiolog jest lekarzem, który zajmuje się leczeniem chorób serca zarówno wrodzonych jak i nabytych. Kardiolodzy leczą również schorzenia naczyń krwionośnych oraz układu krążenia. Skierowanie do kardiologa zostanie przyznane w celu wyleczenia wykrytego nadciśnienia. Korzystanie z infolinii Kardiologicznej nie wymaga skierowania.

Jak dbać o serce?

Serce w organizmie człowieka jest odpowiedzialne za pompowanie krwi. Niestety gdy nie dba się o nie odpowiednio, może zacząć sprawiać problemy. Warto od najmłodszych lat wprowadzać zdrowe nawyki dbania o zdrowie. W spożywanych produktach powinno się szukać kwasów omega-3, które obniżają poziom złego cholesterolu. Zjadanie odpowiedniej ilości warzyw i owoców dziennie również wpływa pozytywnie na stan zdrowia człowieka. Kardiolodzy często zalecają dietę śródziemnomorską. Bogata w warzywa, owoce i ryby działa pozytywnie na układ krążenia. Ruch i dopasowana dawka snu do stylu życia są  konieczne. Warto pamiętać również, aby pod kontrolą mieć stres i ograniczyć korzystanie z używek. Wprowadzenie do życia codziennego tych kilku prostych zasad może zmniejszyć ryzyko pojawienia się nabytych chorób serca.

Kardiolog telefon

Chcąc pilnie uzyskać konsultacje z lekarzem kardiologiem, zaleca się skorzystać z infolinii telefonicznej. Dzwoniąc na numer +48 22 815 30 11, można uzyskać eksperckie wsparcie. Należy pamiętać, że połączenia obsługiwane są przez Narodowy Instytut Kardiologii.

Kiedy umówić się do kardiologa?

Wizytę u kardiologa należy umówić niezwłocznie kiedy pojawią się nieprawidłowości  w pracy serca. Powtarzający się ból w klatce piersiowej, częste zmiany rytmu serca, omdlenia i osłabnięcia są jasnymi sygnałami wskazującymi potrzebę wizyty u lekarza kardiologa. Darmowa konsultacja kardiologiczna możliwa jest dzięki skorzystaniu z finansowania NFZ. Może okazać się, jednak że dostępne terminy do lekarza są zbyt odległe w czasie. W takich wypadkach pozostaje skorzystanie z prywatnej przychodni kardiologicznej lub infolinii Kardiologicznej. Dzięki darmowej infolinii lekarz kardiologii jest w stałym kontakcie z pacjentem. Rozmowa telefoniczna z lekarzem umożliwia przekazanie informacji o występujących objawach. Kardiolog na infolinii w nagłych wypadkach zagrożenia życia pacjenta może wypisać elektroniczne skierowanie na hospitalizację. W codziennym życiu infolinia kardiologiczna może okazać się przydatna.

Infolinia kardiologiczna — warto znać numer kontaktowy, aby móc uzyskać natychmiastowy kontakt z lekarzem kardiologiem.

Badania Kardiologiczne

Najczęściej wykonywane w gabinecie kardiologicznym badanie, które pozwala ocenić stan mięśnia sercowego oraz układu naczyniowego to EKG, czyli elektrokardiografia serca. Popularnym i skutecznie wykrywającym problemy z mięśniem sercowym badaniem jest Echo Serca. Warto być w stałym kontakcie z kardiologiem. Regularne badania są szczególnie ważne dla osób po 50 roku życia. W takim wieku ryzyko chorób serca gwałtownie wzrasta.

Przyczyny nagłego zatrzymania krążenia

Przyczyn nagłego zatrzymania krążenia może być wiele. Najbardziej trafną diagnozę w tej sprawie postawi lekarz kardiolog. Do najczęściej występujących przyczyn zatrzymania krążenia należą zawał serca, hipotermia, migotanie komór czy zator płucny. Jeśli wystąpiło zatrzymanie akcji serca a krążenie, zostało zatrzymane, pacjent powinien natychmiast udać się do kardiologa. 

Liczba wyświetleń: 1944