Wpisz infolinię, którą chcesz odnaleźć
Infolinia Call Center w Twojej firmie. Zamów usługę profesjonalnego Call Center. Zleć odbieranie połączeń wykonane przez nasze profesjonalne Call Center.
Zajmujemy się prowadzeniem infolinii Call Center, która obsłuży połączenia przychodzące dla Twojej firmy. Zapewniamy całą potrezbną intrastrukturę niezbędną do przeprowadzania kompleksowych kampanii.
System CRM jest uważanym za jeden z kluczowych elementów zarzadzania przedsiębiorstwie. W obecnych czasach kontakt zdalny z użytkownikami danych firm został dodatkowo rozbudowany o możliwość kontaktowania się nie tylko przez telefon ale także za pomocą wideo chatu, ACD, IVR, CTI. Ulepszona wersja Call Center jest dzisiaj używana pod nazwa contact center. „Święta Trójca”, czyli 3 główne rozwiązania technologiczne, używane na porządku dziennym to ACD- czyli automatyczny dystrybutor polaczeń, IVR, czyli automatyczna obsługa głosowa, CTI, czyli integralny system telekomunikacyjny i informatyczny. Dystrybucja połączeń – ACD Wdrożenie systemu ACD w przedsiębiorstwie pozwoliło na zautomatyzowanie polaczeń i przekierowywaniu ich od razu do określonego działu lub na określony numer telefonu danej osoby. Zadaniem systemu ACD to kierowanie polaczeń przychodzących w firmach gdzie zatrudnia się większą liczbę pracowników. System ACD działa na zasadzie jak najszybszego łączenia się z konkretną osobą. Menu głosowe – IVR Z ang. Interactive Voice Response, System IVR został stworzony na wzór automatycznej i interaktywnej sekretarki. Dany system pozwala na odbieranie połączeń telefonicznych bez konieczności udziału w tym procesie człowieka. Konstrukcja systemu IVR polega na nagranych wcześniej wiadomościach, które krok po kroku kierują osobę zainteresowaną wybierać samodzielnie wybierać akcję. Przykładem gdzie system ivr świetnie się sprawdził jest centrum telefoniczne. Osoba, która dodzwoni się na infolinię z użyciem technologii IVR odsłuchuje wcześniej nagranych pytań/odpowiedzi za pomocą aparatu tonowego DTMF lub głosu i wybiera odpowiednią zazwyczaj liczbę aby rozwinąć menu połączyć się z konkretną osobą. Menu systemu IVR pozwala na automatyczny wybór po pierwsze jakiego rodzaju informacji lub usługi żądamy, W jakim języku chcemy wybrać menu obsługi, wprowadzenie weryfikacji tożsamości danej osoby, która zazwyczaj proszona jest o podanie numeru PIN, hasła, czy innego znaku rozpoznawczego), oraz dostęp do informacji z danej bazy danych.
Głównym odbiorcą systemu ivr jest przedsiębiorstwo zatrudniające dużą liczbę pracowników. Natężenie połączń telefonicznych jest na tyle wysokie, że aby zmniejszyć koszty w połączniu z poprawą obsługi klienta firma decyduje się na zastosowanie takie systemu. Bardzo popularnym miejscem występowania systemów ivr jest bankowość telefoniczną, telemarketing, obsługa wszelkich kart. Firmy często stosują obsługę klientów w trybie 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu przez okrągły rok. System IVR pozwala na zdecydowana poprawę obsługi klientów czy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów. Pozwala zaoszczędzić także czas. Systemy ivr często wykorzystywane są na równych platformach telewizyjnych, np. w programach telewizyjnych. Które generują olbrzymią liczbę polaczeń przychodzących, w tym przypadku od widzów. Dla uniknięcia przeładowania sieci ivr stosuję się tzw. Call gapping w sieciach typu PSTN. IVR jest wysoce pomocnym system przy przeprowadzaniu różnorakich kampanii farmaceutycznych, przy przeprowadzaniu badan klinicznych, w których występuje bardzo wysoka liczba generowanych danych. IVR jest chętnie stosowany przy rejestracji pacjentów a dedykowane aplikacje pozwalają na łączenie się bazy pacjentów z baza leków. Powyższe przykłady to rodzaje zastosowania systemów ivr jako polaczenia przychodzące. Istnieje także rozszerzona wersja IVR jako połącznie wychodzące. Polaczenie wychodzące IVR używane jest np. jako Call Progress Decetion, aby przykładowo wydać komendę Answer, czyli prośba ze strony systemu do osoby dzwoniącej np. o zaczekanie na zgłoszenie się osoby, z która chcemy się połączyć. Fax tone, wówczas system ivr w formie niewielkiego obrazka TIFF zostawia wiadomość. Znane automatyczne sekretarki są świetnym przykładem zastosowania polaczeń wychodzących, czyli pozostawienie osobie dzwoniącej odtworzonego komunikatu głosowego. Innymi znanymi miejscami, gdzie występuje technologia IVR to płatności mobilne, operacje na rachunkach bankowych, przelewy, rezerwacje czy informacje o lotach.
System CTI, z ang. Computer Telephony Integration, to zintegrowany system połączony z telefonii i komputera, który służy do łączenia się w systemie komputerowym, wykorzystując przy takiej operacji danych takich jak numery telefonów, które ułatwia i poprawia funkcjonowanie systemu telefonicznego. W skrócie system CTI pozwala sterować telefonem przy użyciu komputera. Dzięki wprowadzaniu oprogramowania komputerowego, pozwoliło to na łączenie się z abonentami przez program pocztowy bardzo szybko, bez czekania. Dodatkowe funkcje systemu CTI pozwalają dodatkowo na pobieraniu informacji o rozmówcy jak dane kontaktowe, historię połączeń czy inne informacje mogące identyfikować danego użytkownika. System CTi jest systemem gdzie komunikacja w biznesie poprawiła efektywniejszą współpracę i lepsza wymianę informacji. Czego potrzebujemy na wdrożenie systemu CTI? Przede wszystkim odpowiedniego oprogramowania zainstalowanego na komputerze. Zwykle systemy CTI zbudowane są z modułów, które komunikują się z CRM poprzez interfejs jak CSTA. Protokół określa format przekazywanych danych bez konieczności definicji warstwy transportowej, które pozwalają na realizację rozwiązań CTI przez różnych producentów.