Brak prądu infolinia – zgłoś awarię | Telefon, numer, kontakt


Brak prądu infolinia


Kategoria: operatorzy

Brak prądu gdzie dzwonić? Zgłoś awarię prądu przez telefon. Infolinia brak prądu, przerwy w dostawie energii elektrycznej. Kontakt Enea, PGE, Energa, Tauron, Innogy Polska.

Brak prądu gdzie dzwonić?

Nagła przerwa w dostawie energii elektrycznej?  W przypadku dłuższej przerwy w dostawie prądu warto wiedzieć, gdzie należy zadzwonić. Skorzystaj z infolinii telefonicznej która służy do zgłaszania braku prądu. Należy wiedzieć, że wiele z przerw w dostawie to planowane wyłączenia prądu. Chcąc zgłosić brak prądu w Polsce należy skontaktować się z ogólnokrajowym numerem alarmowym 991. Pod podanym numerem infolinii można również zgłosić wadliwą instalację elektryczną. Bezpłatny numer Pogotowia Elektrycznego jest dostępny całodobowo przez cały rok. Konsultanci telefoniczni obsługują połączenia również w święta i dni ustawowo wolne od pracy. Warto również pamiętać, że infolinia obsługuje zgłoszenia niezależnie od Operatora Systemu Dystrybucyjnego.

Jak zgłosić brak prądu?

Infolinia Brak Prądu – telefony do operatorów sieci

W razie awarii sieci energetycznej wiele osób zastanawia się, gdzie zgłosić brak prądu. Poza numerem Pogotowia Elektrycznego warto znać numer – infolinia Brak Prądu. Dzwoniąc można zgłosić awarię, a także uzyskać informacje w jakim czasie prąd zostanie przywrócony. 

Chwilowy brak prądu, czym może zostać spowodowany? W przypadku nagłej utraty energii elektrycznej warto samodzielnie sprawdzić co może być przyczyną awarii. W pierwszej kolejności warto sprawdzić, czy brak prądu dotyczy tylko jednego domu czy mieszkania a może problem funkcjonuje na całej ulicy. Kolejną rzeczą jaką warto przebadać w przypadku chwilowego braku prądu to bezpieczniki, czy wszystkie z nich są włączone, a także czy zabezpieczenie licznika nie zostało uszkodzone.  

Warto również sprawdzić w internecie lub telefonicznie planowane przerwy w dostawie prądu. Istnieje możliwość, iż dystrybutor przeradza prace konserwacyjne lub naprawia usterki.  

Tauron brak prądu

Operator sieci energetycznej Tauron obejmuje swoim działaniem południowo-zachodnią część Polski. W przypadku awarii energii elektrycznej w tym obszarze można zgłosić brak prądu telefonicznie pod numerem 32 606 0 606. Tauron brak prądu oraz wszelkie informacje związane z planowanymi wyłączeniami udostępnia od 7:00 do 20:00. 

Enea brak prądu

W przypadku wystąpienia awarii zasilania w zachodniej części Polski można ją zgłosić dzwoniąc pod numer 611 111 111. Enea udziela informacji o awarii zasilania oraz wszelkich informacji związanych z planowanymi przerwami w dostawie prądu w godzinach od 7:00 do 19:00, od poniedziałku do piątku.

PGE brak prądu

Dla osób mieszkających w obszarze który obsługiwany jest przez PGE oraz doświadczyły nagłego braku prądu, przygotowano numer infolinii. Dzwoniąc na infolinie w sprawie braku energii elektrycznej można uzyskać informacji na temat planowanego przywrócenia prądu. 

Telefon: 422 222 222

Energa brak prądu

Brak prądu w obszarze obsługiwanym przez Energę – północna oraz centralna część Polski, można zgłosić konsultantom telefonicznym po jednym z wybranych numerów. Infolinia Energi jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00.

Brak prądu infolinia Energa: 801 404 404 lub +48 58 767 43 50

Liczba wyświetleń: 14


Gdzie dowiedzieć się o braku prądu?

Wszystkie planowane wyłączenia prądu dostępne są online na stronie planowane wyłączenia. Dodatkowo konsumenci mogą skorzystać z infolinii pogotowia Energetycznego – Brak Prądu Infolinia – 911. Warto również wiedzieć, że każdy dystrybutor energii elektrycznej udostępnia specjalny numer pod którym informuje dzwoniących o przerwach planowanych, a także szacowanym czasie naprawy instalacji i przywróceniu prądu.