Infolinia bon turystyczny | Telefon, kontakt, adres, numer, dane kontaktowe


Infolinia bon turystyczny


Kategoria: turystyka

Dokładne informacje dotyczące bonu turystycznego. Jak pobrać i aktywować bon turystyczny? Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Pomoc telefoniczna w sprawie bonu turystycznego.

Bon turystyczny — kontakt

Departament Polskiego Bonu Turystycznego
Adres:
ul. Janińska 32, 32-020 Wieliczka

Infolinia Bon turystyczny: 22 11 22 111

Biuro Obsługi Klienta.

Problem ze złożeniem wniosku o bon turystyczny? Uzyskaj pomoc telefoniczną lub mailową.
Telefon: 800 702 270
E-mail: [email protected]
Połączenia są odbierane od poniedziałku do piątku między 8:00 do 16:00.

Sekretariat

Telefon: 12 344 9903
Linia aktywna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00.

Czym jest Bon Turystyczny i kto może się o niego ubiegać?

Bon turystyczny jest jednym z pomysłów rządu na odbudowanie gospodarki podczas pandemii Covid-19. Bon w wysokości 500 zł przysługuje rodzinom na każde dziecko poniżej 18 roku życia (warunkiem jest posiadanie przynajmniej jednego dziecka). Dodatkowo można uzyskać jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł dla dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Działanie bonu turystycznego

Bon występuje w formie elektronicznej. Może zostać wykorzystany do opłacenia noclegu w hotelu, obozów dla dzieci czy atrakcji turystycznych.

Ważność bonu turystycznego

Bon oficjalnie straci swoją ważność i nie będzie mógł zostać wykorzystany po upływie terminu, jakim jest koniec marca 2022 roku.

Komu przysługuje bon turystyczny?

Bon przyznawany jest każdej rodzinie z minimum jednym dzieckiem (dziecko rozumiane jako osoba poniżej 18 roku życia), niezależnie od wysokości dochodów generowanych przez rodziców. Na każde dziecko przysługuje kolejne 500 złotych w bonie turystycznym.

Jak aktywować bon turystyczny?

Bon posiada formę elektroniczną. Jest generowany w systemie PUE ZUS. Aby wykorzystać bon turystyczny, wystarczy podać podczas realizowania płatności unikalny kod.  Numer kodu jest 16-cyfrową kombinacją cyfr. Podczas rezerwacji noclegu czy rezerwacji terminu wizyty wystarczy podać numer kodu.

Gdzie wykorzystać bon turystyczny?

Bon może zostać wykorzystany na terenie całego kraju do opłacenia całości lub części kwoty należnej za pobyt w hotelu/motelu/pensjonacie itp.

Liczba wyświetleń: 1677