Tele porada lekarska | Porada lekarska online, telefon, kontakt


Teleporada lekarska – porada lekarska online


Kategoria: medycyna

Porada lekarska online i na telefon. Bezpłatną teleporada pod numerem Ogólnopolskiego Centrum Porad Lekarskich. Darmowa porada lekarska przez telefon.

Porada lekarska online

Co to jest Teleporada u lekarza? Teleporada jest dosyć nowym rozwiązaniem, dynamiczny rozwój teleporad rozpoczął się wraz z coraz większym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Teleporady to konsultacja z lekarzem online lub przez telefon. Teleporada u lekarza pozwala na wystawienie e-recepty i e-zwolnienia dla pacjenta. Rozwiązanie to jest wyjątkowo wygodne dla pacjentów którzy mogą mieć problem z transportem do przychodni. Należy wiedzieć, że porada lekarska online może odbywać się nie tylko z lekarzem pierwszego kontaktu, ale również ze specjalistami. Oczywiście rozmowa z lekarzem może odbywać się przez telefon lub online z wykorzystaniem kamerki internetowej oraz aplikacji umożliwiających połączenia wideo.

Darmowa porada lekarska przez telefon

Porada lekarska przez telefon z lekarzem pierwszego kontaktu możliwa jest całodobowo. Połączenia obsługiwane są przez Ogólnopolskie Centrum Porad Lekarskich. Jak umówić się na teleporadę? Chcąc uzyskać pomoc lekarza przez telefon, należy wybrać numer .... Konsultant telefoniczny Ogólnopolskiego Centrum Porad Lekarskich pobiera dane od pacjenta i weryfikuje je z tymi w Internetowym Koncie Pacjenta. Następnie połączenie kierowane jest do lekarza, który zajmuje się diagnozą pacjenta. Lekarze pierwszego kontaktu obsługują infolinie 24/7. Darmowa porada lekarska przez telefon dostępna jest dla osób opłacających składki ubezpieczeniowe NFZ.

Telefon: ...

Porada lekarska online za darmo

Korzystając z usług Ogólnopolskiego Centrum Porad Lekarskich można uzyskać zarówno e-zwolnienie L4 jak i e-receptę. Porada lekarska na telefon może być wykorzystywana zarówno przez dodosłych jak i dzieci w przypadku wyrażenia zgodny przez opiekunów prawnych. Warto korzystać z Tele porady w przypadku potrzeby pilnej konsultacji lekarskiej. Dodatkowo usługa jaką jest porada lekarska w godzinach pracy pozwala uniknąć stania w kolejach.

Lekarze obsługujący infolinie przeprowadzają konsultacje na temat stanu zdrowia pacjenta, niepokojących objawów które mogą stanowić przesłanki do wystawienia zwolnienia lekarskiego oraz recepty.

Liczba wyświetleń: 196


Jak umówić się na Teleporadę NFZ?

Aby umówić konsultacje z lekarzem na NFZ, można skontaktować się z przychodnią w której jest się zarejestrowanym. Należy jednak pamiętać, że teleporada NFZ nie jest traktowana priorytetowo i czas oczekiwania na rozmowę z lekarzem może być wydłużony jeżeli zainteresowanie usługą jest duże. W przypadku teleporady oferowanej przez Ogólnopolskie Centrum Porad Lekarskich czas oczekiwania na rozmowę z lekarzem jest minimalny, a połączenia realizowane są 24/7 pod numerem kontaktowym.

Czy są jeszcze Teleporady w przychodniach?

Teleporady są realizowane przez przychodnie w Polsce jednak w wybranych sytuacjach. Kiedy może być Teleporada? Ministerstwo Zdrowia jasno określiło, że teleporady powinny być realizowane gdy:

  • pacjent potrzebuje recepty na niezbędne leki a lekarz posiada historię leczenia i dokumentacje medyczną
  • pacjent potrzebuje zlecenia na wyroby medyczne w celu kontynuacji poprzedniego zlecenia w przypadku gdy lekarz posiada dokumentacje medyczną
  • pacjent potrzebuje zaświadczenia o stanie zdrowia
  • dziecko które nie ukończyło 6 roku życia korzysta z porady kontrolnej ustalonej uprzednio u lekarza
  • występuje choroba zakaźna i nie ma potrzeby osobistej wizyty w przychodni

Czy Teleporada może dać L4?

Podczas teleporady lekarz obsługujący pacjenta może wystawić zwolnienie L4. Dzięki tele poradzie lekarskiej można uzyskać bezpieczną konsultację online bez wychodzenia z domu. E Zwolnienie lekarskie wystawiane jest podczas teleporady jest przesyłane do ZUS oraz na Profil Platformy Usług Elektronicznych płatnika składek, czyli do pracodawcy. Oczywiście lekarz nie zawsze wystawi zwolnienie L4, należy wiedzieć, że e zwolnienie online przyznawane jest pacjentowi wyłącznie w przypadku nie zdolności do pracy.

Jak uzyskać Teleporadę lekarska?

Teleporada lekarska dostępna jest dla pacjentów pod numerem telefonu. Lekarze dostępni są całodobowo co pozwala uzyskać natychmiastowe wsparcie. Aby uzyskać teleporadę, wystarczy wybrać numer Ogólnopolskiego Centrum Porad Lekarskich i zarejestrować się telefonicznie, następnie konieczna jest weryfikacja tożsamości z danymi znajdującymi się w Elektronicznym Koncie Pacjenta. Następnie pacjent jest kierowany do lekarza na teleporadę. Podczas rozmowy można uzyskać e-receptę, a także e-zwolnienie lekarskie. Teleporada dostępna jest dla każdego od ręki przez całą dobę.