Ukraina infolinia | Informacje turystyczne, telefon, kontakt, ambasada


Ukraina infolinia


Kategoria: inne

Aktualny kontakt Ambasada Ukraińska. Skontaktuj się z infolinią Ukrainy, informacje turystyczne, geograficzne, aktualności. Uzyskaj wsparcie telefoniczne na infolinii Ukrainy.

Infolinia Ukraina – informacje turystyczne

Aktualne informacje dotyczące Ukrainy i sytuacji w państwie można uzyskać dzwoniąc na numer infolinii. Ukraina leży w zachodniej części Europy, w sąsiedztwie Polski, Federacji Rosyjskiej, Białorusi, Słowacji, Węgier, Mołdawii i Rumuni. Ze względu na położenie często pojawia się pytanie, czy Ukraina jest w Unii? Obecnie Ukraina nie jest w Unii Europejskiej, natomiast podpisano pakt o partnerstwie i współpracy między Ukrainą a Unią Europejską. 

Telefon: ...

Wszystkie informacje dotyczące Ukrainy, wyjazdów i wjazdów można uzyskać dzwoniąc na infolinię telefoniczną. Konsultanci udzielają również informacji na temat lokalnych atrakcji turystycznych na Ukrainie. 

Ukraina infolinia jest dostępna zarówno dla turystów jak i zainteresowanych odwiedzeniem tego państwa. Warto pamiętać, że zespół obsługujący infolinie udziela również informacji na temat środków transportu, komunikacji publicznej, godzin odjazdów pociągów i autobusów. Wyjeżdżając na Ukrainę należy liczyć się, z tym że językiem urzędowym w tym państwie jest ukraiński. W przypadku problemów z komunikacją warto skontaktować się z infolinią Ukrainy, gdzie konsultanci udzielają wsparcia przez telefon.

Ukraina podział administracyjny

Państwo, jakim jest Ukraina podzielone jest na 23 obwody. Taki podział jest odpowiednikiem województw w Polsce. Na Ukrainie poza obwodami w swoim podziale administracyjnym posiada również dwa wydzielone miasta, a także Autonomiczną Republikę Krymu. Podział administracyjny Ukrainy jest w pewnym stopniu podobny do Polski. 

Ambasada Ukraińska w Polsce

Na terenie Polski znajduje się Ambasada Ukrainy. Instytucja mieści się w Warszawie, ale dostępny jest również Wydział Konsularny, Konsulat Generalny. 

Adres: Al. J.Ch. Szucha, 7, 00-580 Warszawa, Polska
Telefon: +48 22 622 47 97
E-mail: [email protected] 

Obostrzenia na Ukrainie

Przed wyjazdem na Ukrainę należy pamiętać o realizacji koniecznych formalności, które są wymagane przy przejeździe przez granice. Oczywiście jedną z najważniejszych kwestii jest ważny paszport, a także paszport covidowy. Dodatkowe pytania w tj sprawie można skierować na numer infolinii, a także kontaktując się bezpośrednio z Ambasadą. Obecnie zaleca się odwołać wyjazdy na Ukrainę w związku z niestabilną sytuacją na wschodzie Europy.

Liczba wyświetleń: 833