Pogotowie Wodociągowo-Kanalizacyjne infolinia | Telefon, awarie


Pogotowie Wodociągowo-Kanalizacyjne infolinia


Kategoria: usługi

Zgłoś awarię sieci wodociągowej, wycieku. Brak wody infolinia. Telefoniczna infolinia MPWiK. Całodobowy telefon MPWiK, infolinia MPWiK 24h.

MPWiK kontakt

Mimo iż w większości miast w Polsce dostarczaniem wody, a także dbaniem o jej ciągły dostęp dla mieszkańców zajmują się różne spółki, na terenie całego kraju działa całodobowa infolinia MPWiK.

Każde Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji posiada własny numer kontaktowy. Oczywiście telefony różnią się między sobą ze względu na miasta. Należy jednak wiedzieć, że dostępna jest jedna ogólnopolska infolinia MPWiK, dzięki której w łatwy sposób można zgłosić awarię sieci wodno-kanalizacyjnej.

MPWiK telefon: 994

Do kogo dzwonić jak nie ma wody? Brak wody można zgłosić bezpośrednio do Biura Obsługi Klienta MPWiK, ale również na infolinii przedsiębiorstwa. Zwykle przerwy w dostawie wody są na zapowiadane przez firmę zajmującą się dostawami do miasta. Niestety mogą wydarzyć się nagłe wypadki których następstwem jest brak wody na danej części miasta lub na całym jego terenie. Pracownicy sieci wodno-kanalizacyjnej starają się w jak najszybszym czasie zlokalizować usterkę oraz ją usunąć. Jeżeli brak wody był tylko chwilowy i trwał jedynie kilkanaście minut, nie ma potrzeby kontaktować się z MPWiK.

Obsługiwany przez MPWiK telefon alarmowy jest skierowany do zgłaszania nagłych awarii. Jeżeli brak wody utrzymuje się przez dłuższy czas, bez zapowiedzi ze strony firmy obsługującej, awarię należy zgłosić telefonicznie pod numerem 994.

MPWiK infolinia działa pod numerem 994. Konsultant telefoniczny przyjmuje zgłoszenia dotyczące między innymi:

  • awarii wody, przerw w dostawie wody
  • awarii wodociągu
  • uszkodzenia wodomierza w gospodarstwie domowym
  • usterki hydrantów, studzienek kanalizacyjnych itp.
  • wylewów wody z rury podziemnej

Liczba wyświetleń: 605