Infolinia lekarska | Telefoniczna pomoc medyczna | Kontakt, telefon numer


Infolinia lekarska


Kategoria: medycyna

Całodobowa pomoc lekarska na infolinii telefonicznej NFZ. Połącz się z lekarzem również w niedziele i święta. Lekarska infolinia 24h dostępna za darmo pod odpowiednim numerem.

Medyczna pomoc telefoniczna — infolinia lekarska

Pomoc medyczna może okazać się przydatna w czasie świątecznym czy w godzinach nocnych gdy dostęp do stacjonarnej opieki lekarskiej jest utrudniony. W takiej sytuacji warto skorzystać z telefonicznej infolinii lekarskiej. Infolinia medyczna została stworzona z inicjatywy Narodowego Funduszu Zdrowia. Jeżeli chodzi o nocną opiekę zdrowotną, jest ona prowadzona w godzinach 18:00-8:00 dnia następnego.

Na infolinii lekarskie można uzyskać błyskawiczną poradę specjalisty, która może okazać się przydatna w przypadku mocnego bólu. Warto pamiętać, że w przypadku zagrożenia życia należy natychmiastowo wybrać numer pogotowia ratunkowego.

Numer infolinii lekarskiej: 800 137 200

Telefon infolinii lekarskiej

Kontaktując się z infolinią medyczną, można uzyskać receptę, a nawet skierowanie do specjalisty. Warto skorzystać z telefonicznej porady na infolinii lekarskiej. 

Jak wygląda połączenie z lekarzem? Dzwoniąc pod numer 800 137 200, połączenie jest odpierane przez pielęgniarkę, która przeprowadza krótki wywiad. Podczas rozmowy konieczne będzie podanie danych kontaktowych. Jest to konieczne do sprawdzenia, czy pacjent posiada ubezpieczenie zdrowotne. Infolinia lekarska czynna jest w godzinach pracy przychodni nocnych i świątecznych, w godzinach dziennych warto skorzystać z dziennej opieki medycznej w przychodni lub korzystając z teleporady.

Liczba wyświetleń: 1145