Irlandia infolinia | Ambasada, informacje turystyczne, telefon


Irlandia infolinia


Kategoria: inne

Irlandia Ambasada Polski – telefon, kontakt. Informacja turystyczna w Irlandii, pomoc telefoniczna dla odwiedzających. Irlandia numer kierunkowy, informacje o Irlandii.

Infolinia Irlandia – informacje turystyczne

Irlandia to wyspa która znajduje się w północno zachodniej Europie. Kraj sąsiaduje z Wielką Brytanią. Jeżeli chodzi o położenie wyspy, należy wiedzieć, że podzielona jest ona na Irlandię i Irlandię Północną, która należy do Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Aktualne informacje dotyczące Irlandii można uzyskać dzwoniąc na numer infolinii. Często pojawiającym się pytaniem jest, czy Irlandia jest w Unii Europejskiej? Aktualnie Irlandia jest krajem członkowskim Uni Europejskiej. Ważną informacją która dotyczy kraju jest brak należności do strefy Schengen. Irlandia wynegocjowała klauzulę opt-out. Z tego względu wjazd do kraju wiąże się z koniecznością okazania odpowiednich dokumentów.

Telefon: ....

Wszystkie pytania dotyczące Irlandii, wyjazdów i wjazdów można uzyskać dzwoniąc na infolinię telefoniczną. Konsultanci udzielają również informacji na promów do Irlandii, czy dostępnych atrakcji turystycznych. Irlandia infolinia funkcjonuje jednakowo dla turystów oraz osób planujących podróż do kraju. Telefoniczna infolinia Irlandia jest przydatna dla osób które chcą uzyskać informacje turystyczne Irlandia na temat dostępnych środków transportu do Irlandii, a także po kraju. Warto  korzystać z usługi jaką jest Ukraina infolinia w przypadku problemów z komunikacją związaną z barierą językową.

Irlandia – podstawowe informacja

Planując wyjazd do Irlandii, warto znać podstawowej informacje na temat kraju. Językami jakimi najczęściej posługują się mieszkańcy kraju to angielski i irlandzki. Są to również języki urzędowe w Irlandii. Jeżeli chodzi o stolicę jest nią Dublin. Podczas odwiedzania kraju, należy również zabrać ze sobą odpowiednią ilość pieniędzy. Waluta w Irlandii to euro, kraj dołączył do strefy Euro w 1999 roku.

Stolica: Dublin
Języki urzędowe: angielski, irlandzki
Waluta: euro

Numer kierunkowy Irlandia

Aby skontaktować się z osobą w Irlandii, należy wybrać odpowiedni numer kierunkowy. Oczywiście Irlandia kierunkowy numer zapisuje inaczej w zależności z jakiego telefonu wykonywane jest połączenie. Z telefonu stacjonarnego numer kierunkowy do Irlandii to 00353 + kod miasta, w przypadku telefonów komórkowych międzynarodowy numer kierunkowy Irlandii to +353 oraz kod miasta. 

Irlandia Ambasada

Polska Ambasada w Irlandii znajduje się w stolicy – Dublinie. Pełna nazwa urzędu to Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP w Dublinie, warto skontaktować się z instytucją w przypadku jakichkolwiek problemów na terenie Irlandii. Oczywiście Konsul Ambasady Polski w Irlandii udzieli potrzebnej pomocy. Polska Ambasada Irlandia kontakt realizuje mailowo, ale również telefonicznie. Wysyłając wiadomość czy kontaktując się telefonicznie, należy spokojnie przedstawić sprawę, a także podać potrzebne dane kontaktowe w tym aktualne miejsce pobytu.

Adres: 4-8 Eden Quay, Dublin 1, D01 N5W8

Ambasada Irlandia kontakt

W sprawach związanych z wizami, a także wszystkich tych które zostały wszczęte w Ambasadzie, kontakt obsługiwany jest pod numerem +353 1 871 8020. Połączenia obsługiwane są we wtorki od 10:00 do 12:00, oraz w pozostałe dni robocze od 14:30 do 16:30.

Telefon: +353 1 871 8020

Ambasada w Irlandii odpowiedzi na wszystkie pytania związane z potrzebnymi dokumentami udziela pod numerem Centrum Informacji Konsularnej od 9:00 do 17:00 według czasu obowiązującego w Polsce. 

Centrum Informacji Konsularnej: +353 1 56 66 306

Liczba wyświetleń: 236