Ekuz infolinia | Kontakt, telefon, adres, numer, dane kontaktowe


Ekuz infolinia


Kategoria: medycyna

Aktualne informacje dotyczące Ekuz. Infolinia kontaktowa dla zainteresowanych Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego. Pomoc telefoniczna w sprawie Ekuz.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Ekuz jest unijnym dokumentem, który działa na terenie całej Unii Europejskiej. Posiadacz takiego dokumentu jest uprawniony do bezpłatnej pomocy lekarskiej w każdym kraju UE, w którym aktualnie się znajduje. Warto pamiętać, że karta może zostać przyznana dla jednej osoby.

Infolinia Ekuz: 800 190 590

Aby uzyskać odpowiedzi na pytania związane z Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego, należy skontaktować się z Telefoniczna Informacją Pacjenta pod podanym numerem.

Kiedy można skorzystać z Ekuz?

Jeśli leczenie jest niezbędne i nieplanowane Ekuz pokryje koszt leczenia pacjenta. warto pamiętać, że leczenie odbywa się na takich samych zasadach jak dla obywateli danego państwa oraz tylko w ramach publicznej opieki zdrowotnej.

Ekuz ile kosztuje?

Wyrobienie kart jest darmowe. Każdy, kto jest ubezpieczony lub ma prawo do leczenia na NFZ w Polsce jest uprawniony do posiadania karty Ekuz.

Jak wyrobić Ekuz?

Wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego trwa ok. 3-5 dni roboczych. Aby uzyskać Ekuz, należy złożyć wniosek (osobiście, pocztą e-mail, ePUAP, IKP, pocztą listowną).

 

Liczba wyświetleń: 970