Infolinia dla obywateli Ukrainy


Kategoria: inne

Telefoniczna infolinia dla obywateli Ukrainy. Bezpłatna pomoc dla przyjeżdżających z Ukrainy. Uzyskaj pomoc telefoniczną w języku ukraińskim oraz polskim.

Telefoniczna infolinia dla obywateli z Ukrainy

W związku z dynamicznie rozwijającą się militarną na Ukrainie do Polski przybywa wiele uchodźców z zachodu. Aby pomóc potrzebującym imigrantom z Ukrainy, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Udostępnia specjalną infolinię. Dzwoniąc na numer infolinii można uzyskać nie tylko wsparcie telefoniczne w języku ukraińskim, ale także realną pomoc Ministerstwa.

Telefon: +48 22 523 88 80

Infolinia dla obywateli Ukrainy skierowana jest dla osób, które przekroczyły granicę z Polską. Na numer mogą również dzwonić obywatele Polski, którzy znajdują się na terenie Ukrainy, a także osoby, które posiadają Kartę Polaka. Według oficjalnego stanowiska rządu Polska jest gotowa i przygotowana na przyjęcie uchodźców z Ukrainy. 

Aktualne informacje prawne dla obywateli Ukrainy dostępne są również pod numerem każdego Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

Pomoc dla obywateli Ukrainy — telefon

Poza numerem infolinii dla obywateli Ukrainy dostępne są również telefony przygotowane przez Urzędy Miasta w Polsce czy indywidualne osoby chcące pomóc.

W Warszawie działa stacjonarny punkt pomocy dla osób z Ukrainy w Centrum Wielokulturowym na Pradze Północ. Istnieje również infolinia zorganizowana przez osoby udzielające pomocy. Działa pod numerem +48 22 648 11 11 oraz +48 604 932 969. Oczywiście infolinia dla osób z Ukrainy jest obsługiwana w języku ukraińskim. Funkcjonuje również całodobowy ośrodek pomocy w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Infolinia dla osób z Ukrainy 24h: +48 22 656 64 63

W szybkim tempie organizowane są punkty pomocy i zbiórki, a także uruchamiane infolinie nie tylko informacyjne, ale również udzielające wsparcia psychologicznego czy porad prawnych. Warto na bieżąco śledzić stronę infolinii gdzie informacje będą aktualizowane.

Całodobowa infolinia dla uchodźców

W związku z działaniami wojennymi na terenie Ukrainy Ministerstwo Sprawiedliwości w Polsce uruchomiło infolinie dla uchodźców. Telefoniczna infolinia dla uchodźców działa całodobowo. MS prowadzi infolinie w języku angielskim, ukraińskim i rosyjskim. Numer jest oczywiście dostępny nie tylko dla obywateli Ukrainy, ale również dla osób innych narodowości, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia kraju przez rosyjski atak zbrojeniowy. Konsultanci telefoniczni prowadzą pomoc prawną, psychologiczną, a także medyczną. Należy pamiętać, że infolinia dla uchodźców pozwala imigrantom uzyskać natychmiastową pomoc. Natychmiastowe działanie jest możliwe dzięki stałemu kontaktowi z samorządami w całej Polsce, które są w stanie udostępnić potrzebującym nocleg, pożywienie oraz leki.

Pomoc dla uchodźców 24/7: +48 222 309 900

Цілодобова допомога біженцям з України. Отримайте безкоштовну допомогу від Міністерства юстиції Польщі за номером +48 222 309 900. Гаряча лінія для біженців працює англійською, українською та російською мовами.

Specjalna infolinia dla uchodźców z Ukrainy — policja

Działania wojenne na Ukrainie spowodowane przez rząd rosyjski, wywołały falę uchodźczą. Ludzie masowo opuszczają tereny objęte wojną. Jak wiadomo wiele osób prywatnych, fundacji oraz rząd polski prowadzą działanie, które mają na celu pomóc osobom z Ukrainy. Niestety w tej sytuacji pojawiają się również osoby, które chcą zarobić na krzywdzie innych ludzi. Na granicy polsko-ukraińskiej coraz częściej pojawiają się osoby, które chcą zarobić na uchodźcach z Ukrainy. Z tego powodu powstała specjalna infolinia dla uchodźców z Ukrainy. Z inicjatywą wyszła Komenda Główna Policji. Na podany numer należy zgłaszać przypadki handlu ludźmi, przestępstwa na tle seksualnym. Wszystkie podejrzane zachowania, a także przypadki łamania prawa można zgłaszać na ogólnopolski numer policji 997, jednak zachęca się do korzystania z numeru infolinii, który przeznaczony jest jedynie do zawiadamiania takich przypadków. Telefon działa dzięki pracy Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji.

Telefon: 47 72 123 07

Warto wiedzieć, że poza telefoniczną infolinią można również skorzystać z poczty elektronicznej. Na adres e-mail [email protected] można przekazywać informacje dotyczące zaginięć uchodźców na terenie Polski.

Infolinia dla uchodźców z Ukrainy 

Kolejną formą wsparcia która została uruchomiona w celu szybkiej pomocy uchodźcom z Ukrainy jest infolinia stworzona z inicjatywy Komisji Europejskiej. Numer infolinii dostępny jest dla wszystkich ofiar uciekających przed inwazją Rosji na Ukrainę. Infolinia dla uchodźców z Ukrainy znajdujących się na terenie Unii Europejskiej pod numerem 00 800 6 7 8 9 10 11. Połączenie obsługiwane jest we wszystkich językach krajów Uni, a także po ukraińsku i rosyjsku. Dodatkowo infolinia dla uchodźców którzy znajdują się poza terenem UE działa pod numerem +32 22 99 96 96. W wypadku połączenia skierowanego na ten telefon stawka jest zgodna z taryfą operatora jak za połączenie międzynarodowe.

Konsultanci telefoniczni którzy obsługują połączenia udzielają informacji na temat praw uchodźców w Uni. Na infolinii dla uchodźców przekazywane są informacje na temat wjazdu i podróżowania po terenie Unii Europejskiej, a także dostępnych dla danej osoby możliwości podjęcia pracy czy nauczania.

Liczba wyświetleń: 1377