Infolinia dla uchodźczyń | Telefon, numer, kontakt, wsparcie


Infolinia dla uchodźczyń


Kategoria: inne

Bezpłatne wsparcie dla uchodźczyń z Ukrainy dostępne telefonicznie. Infolinia dla uchodźczyń, wsparcie psychologiczne i organizacyjne po ukraińsku i polsku.

Telefoniczne infolinie dla uchodźczyń

W związku z ciągłą potrzebą pomocy psychologicznej i organizacyjnej dla uchodźczyń z terenów Ukrainy fundacja Mamo Pracuj! uruchomiła specjalne infolinie. Oczywiście połączenia telefoniczne na infolinii obsługiwane są przez ekspertki w swojej dziedzinie. Dzwoniąc na numer infolinii dla uchodźczyń można mieć pewność uzyskania potrzebnej pomocy. 

Aktualnie działają dwa osobne numery dla ułatwienia organizacji. Jeden z nich skierowany jest dla kobiet szukających wsparcia organizacyjnego, informacji na temat miejsc noclegowych czy ofert pracy. Infolinia dla uchodźczyń działa w języku ukraińskim i rosyjskim. Od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00-16:00 pod numerem 789 361 424 udzielane są informacje organizacyjne. Dzwoniąc na podany numer konsultantki telefoniczne nie tylko informują, ale również pomagają w realny sposób np. poprzez umówienie spotkania ze specjalistą z danej dziedziny. Będąc w potrzebie, zachęca się do skorzystania z bezpłatnego wsparcia telefonicznego.

Telefon: 789 361 424 

Kolejnym numerem działającym dzięki inicjatywie fundacji jest 789 125 677. Podczas połączenia udzielane jest wsparcie psychologiczne. Ze względu na stan wojenny na terenie Ukrainy kobiety uciekające samotnie pilnie potrzebują wsparcia psychologicznego, a także rozmowy. Aby sprostać temu zadaniu, numer infolinii dla uchodźczyń prowadzony jest jedynie przez specjalistki. Kontakt możliwy jest od 16:00 do 18:00 w dni robocze.

Infolinia dla uchodźczyń do kogo jest skierowana?

Wyżej wymienione numery infolinii dla uchodźczyń skierowane są do kobiet uciekających przez wojną, potrzebujących wsparcia. Połączenia prowadzone są w dwóch jeżykach które są najczęściej wykorzystywane w Ukrainie – ukraiński, rosyjski.

Liczba wyświetleń: 315