Infolinia dla osób bezdomnych | Kontakt, telefon, numer, adres, dane kontaktowe


Infolinia dla osób bezdomnych


Kategoria: inne

Telefoniczna infolinia dla osób bezdomnych dostępna całodobowo. Wsparcie dla osób bezdomnych na infolinii. Pomoc w sprawie noclegu dla osób bezdomnych pod numerem telefonu 987.

Infolinia dla osób bezdomnych

Infolinia dla osób bezdomnych to darmowy numer telefonu, na który mogą zadzwonić osoby bezdomne w sprawie pomocy. Kontaktując się z infolinią, można uzyskać informacje o wyżywieniu i noclegu dla osób bezdomnych.

Pod infolinię mogą zadzwonić również osoby postronne, które chcą poinformować o osobie bezdomnej, lub zaoferować pomoc.

Infolinia dla osób bezdomnych kontakt

Numer alarmowy 987 działa w różnych województwach i jest obsługiwany przez pracowników Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. W Polsce istnieje 16 Centrów Zarządzania Kryzysowego. Pracownicy, którzy obsługują infolinie, współpracują z lokalnymi służbami.

Numer 987 działa całodobowo przez cały tydzień.

Centrum Zarządzania Kryzysowego apeluje o reagowanie na osoby bezdomne i informowanie poprzez infolinie o samotnych osobach, które potrzebują pomocy i spędzają chłodne noce na dworze. 

Telefon: 987

Informacje dla osób bezdomnych

Jeżeli jesteś osobą bezdomną i potrzebujesz wsparcia, dzwoniąc na infolinię, uzyskasz informacje na temat schronisk, noclegowni oraz ogrzewalni na terenie Twojego województwa. Pracownik infolinii poda Ci adresy i numery telefonów do placówek, które udzielają wsparcia osobom bezdomnym. Numer telefonu na infolinię dla osób bezdomnych jest bezpłatny.

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 859