Infolinia Alergologiczna | Alergolog kontakt, telefon, numer do poradni alergologicznej


Infolinia Alergologiczna


Kategoria: medycyna

Zyskaj kontakt do alergologa. Infolinia alergologiczna 24h - poradnia dla pacjentów. Konsultacje medyczne, testy alergiczne, specjalista alergolog dostępny pod numerem telefonu.

Alergolog — czym się zajmuje?

Lekarz alergolog specjalizuje się w leczeniu chorób, które powodowane są przez alergeny. Alergolog zajmuje się również leczeniem astmy, nieżytu nosa, atopowego zapalenia skóry oraz innych chorób alergicznych. W przypadku wystąpienia wątpliwości dotyczących alergii warto zadzwonić na infolinię alergologiczną. Konsultacja telefoniczna z lekarzem pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości oraz potwierdzi fakty dotyczące występowania alergii.

Skąd się bierze alergia?

Alergia może dotknąć każdego człowieka niezależnie od stopnia dbania o zdrowie. Nawet dwie osoby mające taki sam tryb życia nie zawsze będą miały alergię na ten sam czynnik. Alergia to zbyt duża i niepotrzebna reakcja organizmu na pewien element. Najczęściej alergenami okazują się białka oraz glikoproteiny.

Naukowcy wykazali zależność stopnia higieny oraz środowiska mieszkalnego na odsetek ludzi posiadających alergię w danej grupie. Udowodniono, że w miastach znacznie więcej osób niż na wsi, posiada alergię. Wynika to z większego dostępu do różnego rodzaju alergenów w mieście oraz niższego poziomu higieny na wsi. Zbyt częste mycie skóry może prowadzić do utarty warstwy hydrolipidowej, skutkuje to podwyższonym ryzykiem absorpcji alergenu do organizmu. Jeżeli istnieje podejrzenia wystąpienia alergii, koniecznie należy wykonać telefon na infolinię alergologiczną.

Rodzaje alergii

Alergie grupuje się zwykle ze względu na sposób, w jaki dochodzi do łączności z alergenem.

Alergia pokarmowa. Do kontaktu z alergenem dochodzi poprzez spożywanie pokarmu. Najczęściej alergenami okazują się produkty mleczne, orzechy lub czekolada. Do objawów alergii pokarmowej można zaliczyć nudności, ból brzucha lub biegunkę po zjedzeniu.

Alergia iniekcyjna. Alergeny dostają się do organizmu poprzez wstrzyknięcie. Najczęściej czynnikiem drażniącym okazuje się jad owadów, leki w formie zastrzyków. Do objawów zalicza się obrzęk oraz świąd skóry w miejscu przekłucia, trudności w oddychaniu i zaburzenia pracy serca. Przy poważnym ataku zagrażającym życiu, należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Alergia wziewna. Kontakt z alergenem, poprzez wziewa do płuc. Alergia wziewna najczęściej występuje sezonowo w okresie pylenia drzew, kwiatów oraz traw. Mimo że w przeciwieństwie do pozostałych alergii czynnik drażniący ma wpływ na organizm jedynie przez określony czas w roku, trudne może okazać się ograniczenie działania alergenu. Do objawów należą zaczerwienione, swędzące gałki oczne, katar, ból głowy.

Alergia kontaktowa. Uczulenie wywoływane jest poprzez dotyk. Częstym objawem jest świąt, stany atopowego zapalenia skóry, wypryski, łzawienie oczu. Najczęściej drażniące dla organizmu okazują się sierść zwierząt, kurz, kosmetyki, różne metale.

Jak leczyć alergie?

Najlepszym sposobem na wyleczenie alergii jest ograniczenie kontaktu z alergenem. W niektórych przypadkach jest to jednak niemożliwe. W takich sytuacjach warto skontaktować się z Alergologiem, który przepisze odpowiednie leki. Na rynku znajduje się wiele leków działających przeciw objawom alergii, które można zakupić bez recepty. Należy uważać, samemu dobierając sobie leki. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego warto skorzystać z Infolinii Alergologicznej. Kontakt telefoniczny z lekarzem alergologiem pozwoli dobrać odpowiedni lek. Jeśli w trakcie kuracji antyalergicznej występują niepożądane objawy, konieczny jest niezwłoczny kontakt z alergologiem. Jeżeli terminy wizyty w przychodni są zbyt odległe, najlepszym pomysłem będzie konsultacja z alergologiem poprzez infolinię. Alergologiczna infolinia jest dostępna całodobowo dla potrzebujących konsultacji z lekarzem. W przypadku nagłej reakcji alergicznej należy zachować spokój oraz jeżeli to możliwe wyeliminować działanie czynnika alergicznego. W niektórych przypadkach może okazać się to niemożliwe np. po zjedzeniu alergenu. Jeżeli reakcja alergika nie jest zagrażająca życiu, warto zadzwonić na infolinię alergologiczną. Doświadczony lekarz alergolog udzieli informacji dotyczących dalszego działania. Infolinia Alergologiczna — warto mieć jej numer zapisany w telefonie, aby uzyskać błyskawiczny kontakt z lekarzem.

Liczba wyświetleń: 1221