Infolinia dot. świadczenia wspierającego – Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej


Infolinia dot. świadczenia wspierającego


Kategoria: urzędy

Świadczenie wspierające infolinia. Nowa infolinia uruchomiona przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Infolinia dotycząca świadczenia wspierającego.

Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg stanowczo zaznaczyła, że wsparcie osób z niepełnosprawnościami oraz rodzin jest kluczowe dla obecnego rządu. Potwierdzeniem jej słów są ciągle wdrażane programy socjalne takie jak 500+, 13 i 14 emerytura czy Mama 4Plus.

Jako iż zadaniem rządu jest ciągłe wsparcie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, minister podkreśliła, że działania mające zwiększyć dostępność środków socjalnych dla tych osób są prowadzone nieustannie od 2 lat.

Świadczenie wspierające infolinia MRiPS

Poza ogólnymi informacjami dotyczącymi nowego świadczenia które zamieszczono online, dostępna jest również specjalna infolinia. Uruchomiona przez Ministerstwo Rodziny infolinia dot. świadczenia wspierającego ma na celu zwiększyć dostęp do informacji na temat nowej formy wsparcia.

Infolinia dot. świadczenia wspierającego numer: 22 245 61 00

Podany numer infolinii jest obsługiwany przez konsultantów telefonicznych od 8:00 do 17:00 we wszystkie dni robocze. Każda osoba która wybierze numer infolinii dot. świadczenia wspierającego może liczyć na pomoc. Infolinia dot. świadczenia wspierającego może stanowić źródło informacji na temat tego kto może je otrzymać oraz jak złożyć wniosek o świadczenie wspierające.

Nowe świadczenie wspierające

Warto wiedzieć, że dodatkowe nietypowe zapytania na temat nowego świadczenia wspierającego również warto kierować na infolinie mu poświęconą. Jak wynika ze wstępnych ustaleń wysokość świadczenia wspierającego ma wynosić od 50 do 200% renty socjalnej.

Liczba wyświetleń: 443