Wojsko Polskie infolinia | Telefon, kontakt, liczebność, wykaz jednostek wojskowych


Wojsko Polskie infolinia


Kategoria: urzędy

Wojsko Polskie kontakt w sprawie aktualnej sytuacji na świecie i na granicy. Uzyskaj aktualny numer infolinii Wojska Polskiego. Siły Zbrojne Rzeczpospolitej Polskiej kontakt.

Wojsko Polskie kontakt

Wojsko Polskie — jego właściwa nazwa to Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej, jego podstawowym działaniem jest skuteczna obrona Polski. Jakie są zadania Wojska Polskiego? Oczywiście poza obroną granic do zadań wojska polskiego można zaliczyć także pomoc mieszkańcom kraju w przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych czy ataku terrorystycznego. Siły Zbrojne Rzeczpospolitej Polskiej są przygotowane, by natychmiastowo zrealizować misje, której zadaniem będzie obrona kraju w związku z atakiem lub agresją innego państwa, a także misję humanitarną, której celem jest ustabilizowanie się sytuacji na arenie międzynarodowej.

Wojsko Polskie bezpośrednio podlega pod Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W czasie pokoju wojskiem kieruje Minister Obrony Narodowej. Aby skontaktować się ze zwierzchnictwem Wojska Polskiego, można skorzystać z dostępnych poniżej danych kontaktowych.

Warto wiedzieć, że Wojsko Polskie kontakt z osobami zainteresowanymi służbą realizuje na wiele sposobów. Oczywiście istnieje możliwość kontaktu telefonicznego pod numerem +48 261 877 707. Połączenia obsługiwane są przez pracowników sekretariatu Dyrektora Biura do spraw naborów Wojska Polskiego. Kontakt Wojsko Polskie umożliwia również drogą mailową. Podany poniżej adres jest siedzibą biura programu, którego celem jest werbowanie chętnych do służby wojskowej.

Telefon: +48 261 877 707
E-mail: [email protected]
Adres: ul.Dymińska 13 bud. 4, 00-909 Warszawa

Jeżeli chodzi o dodatkowe pytania zaleca się kierować je mailowo na adres [email protected]. Przedstawiciele Wojska Polskiego odpowiadają na pytania kierowane w mailu.

Infolinia Wojska Polskiego

Telefoniczne zapytania dotyczące Wojska Polskiego można kierować na numer infolinii Wojska Polskiego. W ugrupowaniu, jakim jest Wojsko Polskie infolinia prowadzona jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Ze względu na zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi w Polsce, MON posiada kompetencje do udzielania informacji w temacie WP. Warto wybrać numer do wojska w celu uzyskania odpowiedzi na pytania.

Telefoniczna infolinia Wojska Polskiego udziela informacji dotyczących dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. 

Wojsko Polskie infolinia: 800 180 110

Wojsko Polskie — liczebność, uzbrojenie

Z aktualnie znanych danych na rok 2018 liczba żołnierzy w Wojsku Polskim to 144 142. Oczywiście należy pamiętać, że do tej liczby zaliczają się czynni żołnierze, żołnierze sił rezerwowych, a także kandydaci na żołnierzy i członkowie Terytorialnej Służby Wojskowej.

Wykaz jednostek wojskowych w Polsce, można odnaleźć na stronie Wojska Polskiego. dostępne są nie tylko dane kontaktowe, ale dokładny opis jednostki wraz z mapą.

Liczba wyświetleń: 1456