NFZ infolinia | Telefon, numer, kontakt, adres, dane kontaktowe


NFZ infolinia


Kategoria: zdrowie i uroda

Infolinia NFZ dla pacjentów. Telefoniczna Informacja Pacjenta dostępna na stronie infolinii. Bezpłatna infolinia TIP NFZ. Całodobowa infolinia NFZ 24/7.

Infolinia NFZ

TIP — Telefoniczna Informacja Pacjenta
Telefon: 800 190 590

Telefoniczna infolinia pacjentów NFZ działa całodobowo. Warto pamiętać, że na infolinie NFZ można zgłaszać każdy przypadek ograniczonego dostępu do świadczeń medycznych. Należy poinformować o tym pracowników infolinii NFZ w celu poprawy jakości usług. 

NFZ infolinia całodobowa

Pod podanym numerem telefonu dostępne są aktualne informacje dla pacjentów, którzy korzystają ze świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia. NFZ infolinia całodobowa obsługiwana jest przez zespół wykwalifikowanych konsultantów pracujących w NFZ oraz Rzecznika Praw Pacjenta. Podczas rozmowy telefonicznej z NFZ można również uzyskać informacje dotyczące dostępnych w okolicy szpitali oraz aptek. Infolinia medyczna NFZ służy pacjentom całodobowo.

NFZ kolejki infolinia

Telefon: 800 889 808

Dla pacjentów NFZ została uruchomiona specjalna infolinia kolejkowa NFZ. Kontaktując się NFZ infolinia kolejkowa, można uzyskać informacje dotyczące kolejek. NFZ kolejki infolinia jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00. Infolinia kolejkowa NFZ umożliwia dzwoniącym dowiedzieć się gdzie obecnie, obowiązują najkrótsze kolejki na konkretne świadczenia medyczne.

NFZ e-mail

[email protected]

Kontakt NFZ jest również możliwy do uzyskania poprzez pocztę elektroniczną. Warto pamiętać 

Czat online TIP

Na stronie NFZ znajduje się również bezpłatny czat z konsultantem. Rozmowa prowadzona jest online.  Aby skorzystać z tej możliwości, należy podać swoje informacje kontaktowe takie jak e-mail/telefon, imie.

NFZ infolinia dla pacjentów w języku angielskim

Infolinia kontaktowa TIP jest również obsługiwana w języku angielskim. Bardzo przydatna funkcja dla osób zza granicy niemówiących biegle w języku polskim.

Infolinia NFZ szczepienia

Aktualne informacje dotyczące szczepień można znaleźć dzięki infolinia szczepienia nfz. Na infolinii kontaktowej można zyskać także odpowiedzi dotyczące szczepień w Polsce. Szczepienie infolinia NFZ jest dostępna dla każdej osoby. Warto pamiętać, że celem szczepień jest uzyskanie odporności populacyjnej, dlatego dzwoniąc na infolinie można liczyć na dogodny termin szczepienia.

NFZ infolinia w języku ukraińskim

Oficjalnie według upublicznionych informacji infolinia NFZ działa także w jeżyku ukraińskim. Połączenia obsługiwane są całodobowo przez konsultantów telefonicznych w każdym z dostępnych języków. Telefoniczna Informacja Pacjenta NFZ 24h obsługuje dzwoniących w języku polskim, ukraińskim, angielskim.

Warto wiedzieć, że w związku z dużą ilością uchodźców z Ukrainy na infolinii NFZ została zwiększona liczba konsultantów telefonicznych. NFZ telefon 800 190 590 może być przydatny w przypadku poszukiwania najbliżeszgo punktu pomocy medycznej. Na infolinii można także uzyskać informacje dotyczącą pobliskich poradni zdrowia dziecka, szpitali i punktów szczepień.

Wojewódzkie oddziały NFZ mieszczą się w każdym mieście, które stanowi stolice województwa. Ważną informacją jest, iż w każdej takiej placówce na sali obsługi interesantów można uzyskać pomoc również w języku ukraińskim.

Liczba wyświetleń: 2379