Infolinia leki | Kontakt, telefon, numer, dane kontaktowe


Infolinia leki


Kategoria: zdrowie i uroda

Telefoniczna infolinia NFZ w sprawie dostępności leków. Zadzwoń na numer infolinii leków i uzyskaj informacje o dostępności preparatów w aptekach w Polsce 800 190 590

Informacja o dostępności leków w aptekach

Chcąc sprawdzić możliwość zakupu leków w danej aptece, można skorzystać z telefonicznej infolinii leków. Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił telefoniczną infolinię w sprawie leków oraz ich dostępności w aptekach w Polsce. Infolinia działa dzięki Telefonicznej Informacji Pacjenta — TIP. Informacja dotycząca dostępności leków jest możliwa do uzyskania na infolinii telefonicznej pod numerem 800 190 590.

Infolinia lekowa 800 190 590 wew. 3

Kontakt z TIP w sprawie leków w Polskich aptekach możliwy jest po wybraniu numeru 800 190 590 oraz odpowiednich numerów wewnętrznych. Infolinia lekowa nie działa całodobowo. Numer infolinii lekowej jest obsługiwany w dni robocze od 8:00 do 18:00. Aby połączyć się z konsultantem, należy po usłyszeniu automatycznego komunikatu wybrać numer wewnętrzny 3.

Warto pamięć, że telefoniczna infolinia leków nie jest darmową konsultacją farmaceutyczną. W sprawie dawkowania leków oraz sposobu spożywania należy skontaktować się z farmaceutą lub lekarzem.

Liczba wyświetleń: 502