Infolinia Koleje Dolnośląskie | Numer, telefon, kontakt, adres, informacje dodatkowe


Infolinia Koleje Dolnośląskie PLK


Kategoria: transport

Chcąc sprawdzić, jak kursują dolnośląskie koleje, warto sprawdzić numer PLK Dolny Śląsk. Infolinia Kolei Dolnośląskich jest czynna całodobowo. Nr Dolny Śląsk.

Warto połączyć się do Biura Obsługi klienta, aby sprawdzić, czy infolinia Koleje Dolnośląskie odwołane pociągi umieszcza na tablicy z rozkładem jazdy. Dolnośląskie bilety kolejowe są możliwe do kupienia przez infolinię pod specjalnym numerem telefonu. Chcąc kupić bilet na koleje dolnośląskie najlepszym wyjściem będzie zdecydowanie numer do bok Koleje Dolnośląskie PLK. 

Call Center Koleje Dolnośląskie PLK

Telefon: 76 742 11 12
*infolinia koleje dolnośląskie jest czynna całodobowo przez siedem dni w tygodniu

Biuro Obsługi Klienta Koleje DOlnośląskie PLK

Telefon: +48 767 42 11 12
*kontakt koleje dolnośląskie plk znajduje się pod całodobową infolinią 7 dni w tygodniu

Infolinia Koleje Dolnośląskie PLK online

Adres E-mail: [email protected]

BOK FB Koleje Dolnośląskie 

Kontakt z Centrum Obsługi Klienta Koleje Dolnośląskie Facebook

Liczba wyświetleń: 3813


Aktualności Koleje Dolnośląskie

Koleje Dolnośląskie odwołane pociągi

Chcąc sprawdzić, czy infolinia Koleje Dolnośląskie odwołane pociągi wyświetla na tablicy z informacją, należy wybrać dostępny numer telefonu i połączyć się z biurem obsługi klienta dolnośląskich kolei plk. Uzyskanie informacji czy koleje dolnośląskie odwołane pociągi zamieszcza na stronie internetowej, można łatwo sprawdzić, odwiedzają oficjalną platformę Dolnośląskich Kolei PLK online. Wygodnym byłoby zamieszczanie informacji na portalu społecznościowym odwołane pociągi przez Koleje Dolnośląskie. Wszystkie informacje czy koleje dolnośląskie odwołane pociągi można szybko sprawdzić za pośrednictwem infolinii info, i wybraniu jednego aktualnego numeru telefonu PLK Koleje Dolnośląskie. W obecnym stanie epidemii covid 19, koleje dolnośląskie odwołują lub ograniczają rozkład jazdy pociągów. Niektóre linie na koleje dolnośląskie są całkowicie odwołane. Inne linie na koleje dolnośląskie są jedynie zmienione. Dolnośląskie koleje posiadają aktualny rozkład jazdy, który znajduje się na oficjalnej platformie kolei. Ograniczenia kursów linii kolejowych dolnośląskich występują również na przejściach granicznych. Wprowadzona kontrola na liniach kolejowych dolnośląskich kolei, spowodowane przez stan epidemiologiczny.

Odwołane pociągi przez lokalne koleje dolnośląskie

Końcem marca Koleje Dolnośląskie odwołali kursy pociągów. Niektóre dolnośląskie linie kolejowe zostały ograniczone. Odwołane kursy dolnośląskich linii kolejowych dotyczą kilkudziesięciu par pociągów. Koleje Dolnośląskie kursy pociągów ograniczyły wspólnie w porozumieniu z władzami dolnośląskiego urzędu marszałkowskiego. Kursy DK odwołały kursy, na trasach gdzie frekwencja była widocznie bardzo mała. Jednak każda stacja Kolei dolnośląskich posiada w ograniczonym stopniu połączenie kolejowe. Koleje Dolnośląskie odwołane kursy pociągów w większości zmienili. Niektóre dolnośląskie koleje odwołane pociągi zamienili na całkowite zawieszenie lub uległy skróceniu. Zdecydowaną większość kursów KD dotyczą aglomeracji wrocławskiej. PolRegio zdecydowali się również ograniczyć kursy pociągów. Wszystkie odwołane pociągi przez Koleje Dolnośląskie są czasowe, a okres obowiązywania jest zależny od aktualnej sytuacji stanu epidemii w kraju. Dolnośląskie koleje odwołane pociągi dokładnie i szczegółowo umieścili na oficjalnej stronie z aktualnościami.

Koleje Dolnośląskie wiadomości

Kursy do Czech nadal zawieszone

Aktualna sytuacja związana z pogorszonym stanem epidemiologicznym w Czechach, spowodowała przedłużenie kursów pociągów w tym kraju. Obostrzenia, jakie zostały wprowadzone w Czechach, tylko pociągnęły za sobą wstrzymanie nowych kursów pociągów w sezonie letnim. Przewoźnicy zdecydowali się na uruchomienie sezonowych połączeń kolejowych tylko wtedy, kiedy sytuacja epidemiologiczna w kraju ulegnie znacznej poprawie. Planowane zniesienie odwołanych kursów pociągów jest możliwe najwcześniej 3 czerwca tego roku. Letnie kursy pociągów w Kraju Czechy cieszą się sporą popularnością. Wielu turystów, do tej pory bardzo chętnie odwiedzali Czechy ze właśnie ze względu na przejażdżkę pociągami z wyjątkowym widokiem, jaki jest w tym kraju. Stałe monitorowanie sytuacji, pozwala na wprowadzenie odwołanych kursów w kraju. Na obecny moment wszelkie trasy kolejowe zostały zawieszone do odwołania. Dodatkowym utrudnieniem do ponownego uruchomienia linii kolejowych na szlakach turystycznych staje się wysoki poziom zachorowań w Polsce na covid 19. Dolnośląskie Linie kolejowe w obecnym tanie rzeczy zapowiedziały odwołanie i przywrócenie kursów pociągów 3 czerwca 2021 roku. Sprzedaż biletów, na dolnośląskie koleje są aktualnie niemożliwe do kupienia. Osoby, które zakupiły bilet na dolnośląskie koleje, mogą odzyskać pełną kwotę ceny biletu bez żadnych potraceń.

Bilety na Koleje Dolnośląskie przez e-podróznik.pl

Koleje Dolnośląskie uruchomiły innowacyjną platformę, dzięki czemu kupienie biletu dolnośląskich linii kolejowych jest obecnie dużo szybsze i wygodniejsze. Szansą na wygodne podróżowanie dolnośląskimi kolejami stało się wdrożenie platformy do zakupu biletów DK online przez e-podróżnik. Zakup biletu na dolnośląskie koleje były możliwe jedynie przy użyciu aplikacji eKD czy SkyCash. Serwis KOLEO również służył szybkiemu kupieniu biletu na koleje dolnośląskie. Do obecnej listy dołączyła platforma e-podróżnik, dzięki której możliwy stał się zakup biletu na różnoraki transport zbiorowy zarówno w kraju jak i za granicą. Aplikacja e-podróżnik pozwala w jednym czasie korzystać z usług transportu lokalnego autobusu oraz pociągu. Wdrożona aplikacja e-podróżnik oznacza dużo większy komfort i wygodne dla pasażerów korzystających z dolnośląskich linii kolejowych. E-podróżnik stwarza także dobre warunki planowaniu podróży dla każdego klienta indywidualnie. Częste przesiadki nikomu nie służyły. Dzięki aplikacji e- podróżnik całą trasę na kolejach dolnośląskich można dokładnie zaplanować. Dzięki mobilnej aplikacji e-podróżnik każdy, kto korzysta z linii kolejowych na Dolnym Śląsku, może zaprojektować własną trasę z przesiadkami oraz wykorzystać przy tym dostępne środki transportu jak autobus, pociąg czy bus. Jednorazowy bilet jest do nabycia, najwcześniej 30 dni przed terminem zaplanowanej podroży. Aplikacja e-podróżnik wprowadziła również druga możliwość, jaka jest wykorzystanie biletu 5 minut przed odjazdem pociągu. Dolnośląskie linie kolejowe wprowadziły do oferty możliwość zakupu biletów okresowych oraz wielokrotnych.

Koleje Dolnośląskie Praca

Koleje Dolnośląskie – Kariera w KD / Oferty pracy Koleje Dolnośląskie


Należy pamiętać, że podczas obecnej lub przyszłej rekrutacji w Dolnośląskich Kolejach wymagane jest dopisanie odpowiedniej klauzuli. Warto przed wysłaniem aplikacji do pracy w Kolejach Dolnośląskich sprawdzić, czy wpisana klauzula w życiorysie jest aktualna i posiada wszystkie niezbędne akapity. Wyrażanie zgody w procesie rekrutacji przez Koleje Dolnośląskie umożliwi wzięcie udziału w niej. Dopisanie zgody na chęć udziału w przyszłej rekrutacji prowadzonej przez Koleje Dolnośląskie jest przydane, wówczas gdy zainteresowana osoba chce, aby jej życiorys był brany pod uwagę w przyszłych procesach rekrutacyjnych przez Koleje Dolnośląskie. Aby dołączyć do zespołu Kolei Dolnośląskich, należy sprawdzić, czy Koleje Dolnośląskie prowadzą aktualnie rekrutację na stanowiska. Odwiedzając oficjalną stronę Kolei Dolnośląskich, można sprawdzić, czy praca w Kolejach dolnośląskich jest zgodna z preferencjami przyszłego kandydata. Wchodząc na zakładkę Kariera Koleje Dolnośląskie, można ujrzeć, na jakie stanowiska rekrutują Koleje Dolnośląskie. Rekrutacja Koleje Dolnośląskie posiada zasięg w wielu miastach na teranie całego kraju. Głownie, oferty przewoźnika dolnośląskich linii kolejowych jest bogata na Dolnym Śląsku. 

Koleje Dolnośląskie Rozkład Jazdy

Linia/Relacja

Rozkład jazdy koleje dolnośląskie Koleje Dolnośląskie rozkład jazdy posiada na oficjalnej stronie. Aktualnie rozkład jazdy dolnośląskie koleje zaktualizowali i obowiązuje on od 14.03 – 12.06. 2021 roku. Obecny rozkład jazdy dolnośląskich linii kolejowych obejmują zasięgiem nie tylko Koleje Dolnośląskie, ale także Polregio, PKP Intercity. Zamieszczony rozkład jazdy kursów na dolnośląskie koleje jest połączony dodatkowo z liniami schematu Zastępczej Komunikacji Autobusowej

D1 Wrocław - Legnica - Bolesławiec - Węgliniec - Lubań Śląski
D3 Wrocław - Żmigród – Rawicz
D5 Legnica - Świdnica - Dzierżoniów Śl./Bielawa Zach. - Kłodzko - Kudowa-Zdrój
D6 Wrocław - Wałbrzych - Jelenia Góra - Szklarska Poręba
D7 Jelcz - Wrocław - Oleśnica - Milicz – Krotoszyn
D8 Wrocław – Trzebnica
D9 Wrocław - Strzelin - Kłodzko - Międzylesie – Lichkov
D10 Wrocław - Legnica - Węgliniec - Zgorzelec - Görlitz – Dresden
D11 Wrocław Główny - Legnica - Lubin – Głogów
D15 Wałbrzych - Nowa Ruda - Kłodzko - Kudowa-Zdrój
D16 Wrocław - Świdnica - Dzierżoniów Śląski - Bielawa Zachodnia
D19 Jelenia Góra - Lubań Śląski - Zgorzelec – Görlitz
D21 Szklarska Poręba - Harrachov - Tanvald – Liberec
D25 Wrocław - Legnica - Żagań - Żary - Forst (Lausitz)
D26 Trutnov - Kamienna Góra – Sędzisław
D28 Wrocław - Wałbrzych - Meziměstí – Adršpach
D29 Wrocław - Kamieniec Ząbkowicki - Kłodzko - Kudowa-Zdrój

Rozkład Jazdy | Grupy Zorganizowane | Koleje Dolnośląskie

Koleje Dolnośląskie rozkład jazdy przygotowały również dla grup zorganizowanych. Przejazdy grupowe Koleje Dolnośląskie przygotowały specjalnie z myślą o uczelniach, biurach podróży, zakładach pracy, parafiach, zrzeszeniach, szkołach, placówkach opiekuńczych lub grup złożonych z minimum 10 osób. Zakup biletu na koleje dolnośląskie jest możliwe przez internet lub bezpośrednio na pokładzie kolei dolnośląskich. Przejazdy grupowe w dolnośląskich kolejach występują tylko i wyłącznie na określone trasy. Pociągi, w których obywają się przejazdy grupowe, są specjalnie wyznaczone przez Koleje Dolnośląskie. Warto poznać jak wygląda dokładny rozkład jazdy grup zorganizowanych KD.

Koleje Dolnośląskie MAPA | Koleje Dolnośląskie Schemat rozkładu jazdy | Schemat dolnośląskich lini kolejowych 2020/2021

Chcąc sprawdzić, jak wygląda mapa koleje dolnośląskie, koniecznym będzie sprawdzenie informacji o lokalizacji takiej mapy. Mapa Rozkładu jazdy Dolnośląskich Kolei jest bardzo przydatna i pomocna. Schemat dolnośląskiej linii kolejowych 2021 jest zawarty na wygodnym schemacie. Mapa kolei dolnośląskich linii kolejowych przedstawia rozkład jazdy kolei dolnośląskich na rok 2021. Mapa kursów pociągów Kolei Dolnośląskich została zaprojektowana dla wygodnego użytkowania przez wszystkie grupy społeczne. Każda linia kolejowa Dolnośląskich linii kolejowych posiada dokładny opis. 

-> Mapa Koleje Dolnośląskie <-

Jak kupić bilet Koleje Dolnoślaskie

Kupienie biletu na Koleje Dolnośląskie jest możliwe na wiele sposobów. Każda metoda dokładnie opisuje jak kupić bilet na Koleje Dolnośląskie. Wybór zakupienia biletu na Koleje Dolnośląskie jest całkowicie dowolny. Kupić bilet na Dolnośląskie Koleje można na wiele sposobów. Jedną z popularnych metod na zakup biletu Na Koleje Dolnośląskie to infolinia Koleje Dolnośląskie. Specjalnie stworzone Call Center Dolnośląskich Kolei przyjmuje zamówienia na kupowanie biletów. Infolinia dokładnie podpowiada jak kupić bilet Koleje Dolnośląskie. Przez Kontakt z Kolejami Dolnośląskimi można sprawdzić jak kupić bilet na koleje dolnośląskie. Oficjalna strona Dolnośląskich Kolei posiada cennik KD oraz regulamin KD. Warto przed zdecydowaniem się na zakup biletu na koleje dolnośląskie poznać regulamin przewoźnika. Zaglądniecie w cennik Koleje Dolnośląskie, będzie pomocne i pomoże przygotować odpowiednią sumę pieniędzy w gotówce lub na karcie.

Cennik przewoźnika precyzyjnie obrazuje ile kosztuje bilet na Koleje Dolnośląskie 

Cennik Kolei Dolnośląskich posiada dokładny opis, ile kosztuje przewóz osób, ile kosztuje przewóz rzeczy oraz ile kosztuje transport zwierząt w KD. Dokładny wykaz ile kosztuje bilet na Koleje Dolnośląskie, jest zawarty w cenniku Dolnośląskich Kolei na wszystkie linie kolejowe.

-> Ile kosztuje bilet KD <-

Cennik Kolei Dolnośląskich

Cennik dolnośląskich kolei posiada dokładny opis ile kosztuje przewóz osób, ile kosztuje przewóz rzeczy oraz ile kosztuje transport zwierząt w KD. Bilety Koleje Dolnośląskie to szeroka oferta. Wszystkie grupy społeczne mogą znaleźć odpowiedni bilet na Koleje Dolnośląskie w atrakcyjnych pakietach. Koleje Dolnośląskie posiadają różne pakiety biletów na linie kolejowe. Odwiedzając regulamin Koleje Dolnośląskie, można sprawdzić jak kupić Bilet KD Senior 60+. Oferta biletu Senior 60+ to możliwość zakupu o dwadzieścia pięć procent taniej przez osoby po sześćdziesiątym roku życia. Dla osób, które regularnie pokonują trasy przez Koleje Dolnośląskie mogą wybrać Bilet sieciowy, którego szczegóły można poznać na oficjalnej stronie przewoźnika KD. Przewoźnik Koleje Dolnośląskie przygotował ofertę Weekend z KD, która pozwala na tańsze podróże liniami kolejowymi KD. Pasażerowie chcący zwiedzić góry Sowie, mogą kupić Bilet Sowiogórski. Specjalna oferta zakupienia biletu została przygotowana pod hasłem Razem z KD, dzięki której można uzyskać trzydziestoprocentowy rabat, decydując się na podróż od 2 do 4 osób. Osoby, które wybierając podróż Kolejami Dolnośląskimi, mogą wybrać Dobry Bilet, który pozwala na tańsze pokonywanie wybranych odcinków. Koleje Dolnośląskie przygotowały także możliwość podróży przez Polskę, Czechy i Niemcy razem w jednym bilecie. To doskonała oferta KD, dzięki której można mniej zapłacić za międzynarodową podróż na jednym bilecie. Szczegóły oferty Euro Nysa Ticket jest warty bliższego poznania. Wybierając często kierunek z Polski do Czech, klienci mogą skorzystać z oferty KD + Czechy, której innowacyjność polega na możliwości codziennym pokonywania trasy Polska – Czechy oraz Czechy – Polska za kwotę biletu w cenie 19 zł. Kolejną ofertą, którą Koleje Dolnośląskie przyciągają klientów i zachęcają do korzystania z Kolei Dolnośląskich jest niedawno wprowadzona taryfa aglomeracyjna, dzięki której bilet został obniżony na obszarze aglomeracji jeleniogórskiej, aglomeracji kłodzkiej oraz aglomeracji wałbrzyskiej. Kolej Dolnośląska zdecydowała się wprowadzić dla chętnych ofertę drezdeńską, z której mogą skorzystać chętni pasażerowie chcący skorzystać z linii kolejowej na trasie Polska – Niemcy. Kolej Dolnośląska posiada ponadto w swej bogatej ofercie, ofertę przygraniczną, której szczegóły pozwolą poznać bliżej szczegóły zakupu o wiele bardziej tańszego biletu. Warto poznać także ofertę zakupu tańszego biletu z pięćdziesięcioprocentową zniżką dla pracowników. Oferta Dla Pracodawców, pozwala na uatrakcyjnienie warunków pracy dla swoich pracowników. W KD występuje także Wspólny Bilet Samorządowy, który pozwala na podróż kolejami samorządowymi po Polsce za jedyne 38 zł. Koleje Dolnośląskie nie zapomniały o honorowych dawcach krwi, którzy także posiadają specjalny rabat w postaci 33% tańszego biletu i możliwość skorzystania z oferty Zniżka Dla Honorowych Dawców Krwi. Kolejna wspaniała oferta, przygotowana z myślą o podróżujących z Polski do Niemiec jest Pociąg Kultury o ciekawej nazwie Kulturzug, który umożliwia podróż pociągiem Dolnośląskich linii kolejowych na trasie Wrocław – Berlin i z powrotem w cenie zaczynającej się już od 79 zł. Kolej Dolnośląska to możliwość tańszej podróży po Dolnym Śląsku. Bilety Zintegrowane oferują podróż w Góry Sowie, Kąty Wrocławskie, Legnica, Siechnice, Strzelin, Wałbrzych. Nie mogło zabraknąć oferty wakacyjnej z Koleją Dolnośląską. Powrót Gratis to podróż pociągiem Dolnośląskich Kolei nawet z 50% zniżką. Oferta obowiązuje od pierwszego sierpnia 2019 roku. Wybierając Bilet Graniczny Polska- Niemcy, można sprawdzić weekendy w Fort. Najnowsza oferta KD+Czechy to wyjątkowa promocja dolnośląskich kolei. KD plus Czechy to możliwość zyskania całodziennych podróży po północnych terenach Czech. A posiadacz biletu kd plus czechy może za wyjątkowo niską cenę 19 zł skorzystać z takiej podróży codziennie.