IP Box infolinia | Kontakt, telefon, numer, dane kontaktowe, adres


IP Box infolinia


Kategoria: technologia

Pomoc telefoniczna w sprawie ulgi podatkowej IP Box. Uzyskaj połączenie ze specjalistą ds. finansów na infolinii. Kontakt w sprawie IP Box. Informacje dla podatników dostępne na stronie infolinii.

IP BOX, czyli ulga dla wielu programistów. Na jakich zasadach jest udzielana?

Wprowadzona od 2019 r. okazyjna płaca podatku dochodowego dla programistów coraz częściej cieszy się większym zainteresowaniem. Ulga IP BOX 2020 dotyczy osób prowadzących działalność badawczo-rozwojową z kwalifikowanych praw własności intelektualnej. Stawka dla programistów (5%) to forma, która ma odgrywać rolę przy zwiększeniu efektowności prowadzenia innowacji.

IP BOX co to jest?

Jest to inaczej instrument zajmujący się opodatkowaniem wynagrodzenia uzyskiwanego ze sprzedaży produktów, bądź usług. Wprowadzony ład ma powiększyć okazjonalność prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej. IP BOX ulga to znacznie doskonały, jak i ważny cel podjęty w kwestii gospodarki, opartej wyłącznie o wiedzę.

IP BOX programista: Jesteś naukowcem? Sprawdź, czy obejmujesz ulgę?

Przedsiębiorcy, którzy osiągają płatność, obejmują prawa własności intelektualnej lub z usług zakupowych od innych podmiotów, otrzymają zniżkę podatku CIT, bądź CIT. Ważnym warunkiem, aby podlegać zniżce, jest zarządzanie swoją działalnością badawczo- rozwojową.

IP BOX, jak korzystać, a także się rozliczyć 

Jest to rozwiązanie, dzięki któremu podatnik może skorzystać po zakończeniu roku podatkowego w zeznaniu rocznym. W trakcie roku osoby płacące zaliczki na podatek według ogólnej stawki 9% bądź 19%- podatnicy CIT, zaś podatnicy PIT (19%). Osoba fizyczna spełniająca konkretne warunki, oświadcza w zeznaniu wzrost wynagrodzenia z kwalifikowanego IP dochodu otrzymanego w okresie roku. W kwestii zwiększenia świadomości przedsiębiorców stworzono narzędzie  IP BOX kalkulator, które pozwoli oszacować zasoby.

Wzór ewidencji dla celów IP BOX

Kwoty, które znajdują się w poszczególnych pozycjach PIT-IP muszą wynikać z konkretnej ewidencji. Dobrze prowadzona ewidencja upoważnia do skorzystania z opodatkowania stawką 5%. Powinna być prowadzona na bieżąco, by uniknąć problemów wynikających z kontroli urzędu skarbowego.

Wzór musi zawierać:
-wskazanie każdego kwalifikowanego IP
-określenie przychodów
- selekcjonowanie kosztów
- zapisy potwierdzające dochód z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej

Ulga IP BOX to szansa dla  ulepszających programy komputerowe na obniżenie opodatkowania. Wśród naukowców odgrywa ona bardzo ważną rolę.  W przypadku braku wiedzy na temat dochodów, opłacają stawki na dotychczasowych zasadach.

Liczba wyświetleń: 578