Becikowe infolinia | Wniosek o becikowe | Kontakt, telefon, numer


Becikowe infolinia


Kategoria: urzędy

Becikowe — uzyskaj świadczenie po urodzeniu dziecka. Wszelkie informacje dotyczące becikowego dostępne na stronie infolinii. Becikowe infolinia dla rodziców.

Becikowe — jednorazowe świadczenie pieniężne przysługujące po urodzeniu dziecka. Chcąc uzyskać wszelkie potrzebne informacje dotyczące becikowego, można skorzystać z  informacji udostępnionych na stronie infolinii. Dostępna jest również telefoniczna infolinia, na której konsultanci telefoniczni odpowiadają na wszelkie pytania związane ze świadczeniem.

Becikowe infolinia — telefon

Świadczenie becikowe jest przyznawane dla rodziców podejmujących opiekę nad dzieckiem. Pytania dotyczące świadczenia można kierować na infolinię telefoniczną pod numerem 222 500 108. Infolinia jest obsługiwana przez konsultantów telefonicznych portalu [email protected] Dzwoniąc na podany numer, można zyskać konkretne porad dotyczące becikowego, ale można zadawać również pytania na temat innych świadczeń.

Numer infolinia becikowe: 222 500 108

Jak uzyskać becikowe? Komu przysługuje świadczenie?

Zapomoga pieniężna — becikowe — przysługuje na każde urodzone lub adoptowane dziecko. O becikowe starać się może mama lub tata dziecka. Warto wiedzieć, że w przypadku samotnego wychowywania dziecka również można odebrać świadczenie. Dodatkowym kryterium, które należy spełnić, jest pozostawanie pod opieką medyczną przez kobietę nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu. Ostatnim warunkiem koniecznym, który decyduje o przyznaniu becikowego, jest dochód rodziny. W poprzednim roku rozliczeniowym nie mógł przekroczyć 1922 zł miesięcznie netto.

Wniosek o becikowe można złożyć online poprzez portal dla obywateli [email protected] Wnioski przyjmowane są również w urzędach gminy lub miasta. Ważne, aby podczas składania wniosku mieć wszystkie dokumenty potwierdzające należność wypłaty becikowego.

Liczba wyświetleń: 413